Szentségi élet

A szentségek Krisztus által megalapított és az Egyházra bízott hatékony jelek. Általuk (közvetlenül) kapcsolódunk Krisztushoz már e földi élet keretei között. Életünk kiemelt pillanatiban és a hétköznapok során is lehetőségünk nyílík általuk arra, hogy személyes találkozást éjünk meg a Szentháromsággal, amikor szentségeit Isten házanépének közösségében ünnepeljük. Így épül Krisztus teste és országa, megvalósul az istentisztelet és a hívők üdvös tanítást kapnak élethivatásukhoz.

A szentségekben való részesülés feltételezi tevékeny hitünket és szabad együttműködésünket Istennel, akivel találkozunk. A külsőségek és élmények világából mélységre és belső találkozásra hív. Az Egyházban ezen misztériumok ünneplése nem mágia, ráolvasás vagy tétlen csodavárás, hanem az ember részéről az Isten iránti tisztelet, szeretet és tevékeny együttműködés megvallása és a Szentháromság erejének és áldásának befogadása.

Az érett és felnőtt keresztény ember életében kiemelt és elsődleges, hogy a szentségekben találkozzon Krisztussal. Megfelelő (testi-lelki) előkészülettel és az ünneplés utáni háladással élő tapasztalat és valóság marad számunkra ezen szent jelek vétele.

Törekedjünk arra, hogy vallásosságunk, ismereteink, hétköznapi életvitelünk, érzésvilágunk egyre inkább ráhangolódjunk Krisztusra a szentségek ünneplése során.