Mire fordítjuk az adományokat?

Fontos, hogy röviden említést tegyünk arról, hogy mire fordítjuk az Önök által befizetett összegeket. Az alábbiakban találja a főbb pénzügyi kiadásokat, amelyek során az ön adományait is felhasználjuk:

• A templomok és a plébániaépület fenntartása. (Vízdíj, áramdíj, gázdíj stb.)
  • Épületeink műszaki karbantartása, alkalmanként fejlesztése, szükségesetén javítása.
  • A templomi liturgikus eszközök karbantartása, tisztítása szükség esetén cseréje.
  • A templom díszítésének egyes részletei: virág, dekoráció.
  • Fogyóeszközök pótlása. (Misézőostya, misebor, takarítószerek és eszközök stb.)
  • Irodai kellékek (nyomtatópapír, toner, stb.) vásárlása.
  • Hitoktatáshoz szükséges eszközök és segédanyagok beszerzése, tárolása.
  • Igény esetén: lelkinapok, közösségi alkalmak, nyári foglalkozások szervezése.
  • Munkatársaink (sekrestyések, kántor) adómentes illetményének kifizetése.

Megemlítendő, hogy a plébániai kormányzó atya illetményét (fizetését) a Váci Egyházmegye Gazdasági Hivatala a püspökségen keresztül az e célra elkülönített forrásból, közvetlenül utalja minden hónapban, így ez nem a Szent Márton Plébánia területén élő hívők adományaiból kerül kifizetésre.

Szívügyünknek tekinthetjük Egyházunk és Plébániánk életét és jövőjét. Köszönjük, ha nagylelkűen, velünk közösen hordozza Egyházközségünk anyagi terheit is, így segítve, hogy szolgálatunkat tovább végezhessük.