Önkéntes (egyházi) hozzájárulás

Mit jelent az önkéntes (egyházi) hozzájárulás?

Az önkéntes hozzájárulás a Katolikus Egyházhoz és a Szent Márton plébániaközösséghez tartozás jele, részvétel a templomok és a plébániaépület fenntartásában és működtetésében. Korábban sokfelé nevezték "egyházadónak" vagy "párbérnek".

Minden 18. életévet betöltött, jövedelemmel (fizetés, nyugdíj) rendelkező személynek lelkiismereti és egyházjogi kötelessége, hogy  a Plébánia müködésére személyesen ezen összeggel hozzájáruljon.

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia iránymutatása alapján ezen hozzájárulás az éves jövedelem 1%-a lenne ideális esetben. A Szent Márton Plébánián a hozzájárulás alsó összeghatára fejenként 6.000 ft/év.

A befizetett összegek nagyrésze az adott település templomának fenntartására, működtetésére fordítjuk, külön kezelve az egyes településeken befizetett összegeket. Havonta egy jelképes öszeggel (10.000 ft/hónap), a Nagybárkányon kívüli templomi közösségek hozzájárulnak a plébániépület fenntartásához is, kiegészítve a nagybárkányi hívők adományait. Amennyiben több adomány érkezik be, mint a kiadásaink, akkor a fennmaradt összeg a plébánia házipénztárába, majd bankszámlájára kerül.

Az önkéntes hozzájárulás befizetése

Nagybárkány

• A Plébánihivatal nyitvatartási idejében személyesen.

• Zárt borítékban átadva, bedobva a plébániahivatal postaládájába. A borítékra kérjük írja rá a befizető(k) nevét és a postacímét, ahová a bizonylatot elküldjük.

• Adame Istvánnénál is lehetősége van a személyes befizetésre.

Kisbárkány

• A Plébánihivatal nyitvatartási idejében személyesen.
  • Zárt borítékban bedobva a plébániahivatal postaládájába. A borítékra kérjük írja rá a befizető(k) nevét és a postacímét, ahová a bizonylatot elküldjük.
  • Luca Miklósnénak átadva, aki átadja a plébánia részére. A bizonylatot gyakran ő juttatja vissza a befizetőhöz.

Márkháza

• A Plébánihivatal nyitvatartási idejében személyesen.
  • Berzák Pálnénak átadva, aki átadja a plébánia részére. A bizonylatot a befizetést követően átadja a befizetőnek.

Nagykeresztúr, Sámsonháza, Lucfalva