Szentmise íratás

A szentmisékben lehetőségünk van arra, hogy élőkért és holtakért egyaránt imádkozzunk. A szentmisék elején hangzanak el a beírat szándékok a bevezető szertartásban. Ennek értelme, hogy a szentmisén jelenlévők az eucharisztikus áldozatban és az egész nap folyamán egyéni és közösségi imádságban kérjenek áldást és üdvösséget a megnevezett személyeknek. (A legnagyobb Egyházi ünnepeinken - pl. Húsvét, Karácsony, Pünkösd, templomvédőszent napja stb. - egyéni szentmiseszándékot nem írunk be, mert akkor minden élőért és megholtért közösen imádkozunk!)

Nagybárkány

A plébániahivatal nyitvatartási idejében telefonon vagy személyesen van lehetőség a szentmise szándékok beíratására. A szentmisék stóladíját a szentmise napján a szertartás után kérjük befizetni a sekrestyében.

Kisbárkány

Lucza Miklósnénál, a templom sekrestyésénél írathatják be  szándékaikat a keddi, csütörtöki és vasárnapi szetmisékre. A szentmise stóladíját is nála fizethetik be.

Márkháza

Berzák Pálnénál, a templom sekrestyésénél írathatják be szándékaikat a vasárnapi szetmisékre. A szentmise stóladíját is nála fizethetik be.

Nagykeresztúr